DŻEM zagra plenerowy koncert we Wrocławiu!

przez | 12 lipca, 2021
DŻEM zagra plenerowy koncert we Wrocławiu!
wROCKfest.pl z przyjemnością zaprasza na plenerowy koncert legendy polskiego bluesa.
Koncert zespołu DŻEM odbędzie się 15 lipca na letniej scenie w Parku na Wyspie przy ul. Wróblewskiego 9 w ramach festiwalu WrocLove Summer Stage.
WrocLove Summer Stage to letni cykl plenerowych koncertów w klimatycznym miejscu niedaleko wrocławskiego ZOO i Hali Stulecia.
Zespołu Dżem nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom bluesa i rocka w naszym kraju. Debiutował na początku lat osiemdziesiątych. Popularność przyniosły mu pierwsze przeboje – “Paw” i “Whisky” – a także świetne, dynamiczne koncerty. Zespół zaprezentował rockową muzykę mocno osadzoną w bluesie, z pewnymi elementami reggae. Tym, co zapewniało mu jednak niezwykłość, była charyzmatyczna sceniczna osobowość wokalisty Ryszarda Riedla, jego teksty, głos i hipisowski image. To wówczas Dżem zaskarbił sobie wielkie uznanie i popularność u stosunkowo szerokich rzesz rockowych słuchaczy. Do najlepszych płyt grupy należą niewątpliwie “Cegła”, “Absolutely Live”, “Detox”, “Wehikuł czasu” i “Akustycznie” – nagrana wiosną 1994 r., na kilka miesięcy przed śmiercią Riedla.
Dziś ze śpiewającym Maciejem Balcarem grupa nawiązuje do swych najlepszych dokonań sprzed lat. Zwłaszcza, że zawsze należała do bardzo dobrych koncertowych wykonawców.
15.07.21 godz.20.00 Park na Wyspie, Wróblewskiego 9
WrocLove Summer Stage
DŻEM
bilety: 89 zł – I pula
Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/www.eventim.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl