PUNKS NOT DEAD! – festiwal wROCK for Freedom we Wrocławiu!

przez | 26 maja, 2022
THE EXPLOITED, DEZERTER, KSU oraz LENIWIEC zagrają na zakończenie wakacji we Wrocławiu
26 sierpnia zapraszamy do Centrum Historii Zajezdnia na letnią odsłonę festiwalu wROCK for Freedom 2022
Na terenie byłej zajezdni autobusowej, w miejscu gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska „Solidarność”, zagrają prawdziwe legendy punk rocka:
THE EXPLOITED – najbardziej znany zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Od samego początku dowodzony przez demonicznego wokalistę Wattiego Buchana.
Ich koncertowy album „On Stage” był pierwszą zagraniczną płytą z punk rockową muzyką, która została wydana oficjalnie w Polsce. Debiutancki album The Exploited „Punks Not Dead” okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych w 1981 roku. Pomimo licznych zmian składu zespół istnieje nieprzerwanie od ponad 40 lat, a wokalista Wattie z czerwonym irokezem stał się żywą ikoną punk rocka.
DEZERTER – zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Ostania trasa koncertowa z okazji 40-lecia zespołu okazała się wielkim sukcesem frekwencyjnym i artystycznym i potwierdza pozycję Dezertera na rodzimej scenie.
KSU – polski zespół punk rockowy. Powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych. Zespół podczas swojej ponad 40-letniej działalności oficjalnie wydał 11 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw – głównie z materiałami koncertowymi. Filarem zespołu od samego początku jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punk rockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl bliższy szeroko pojętemu rockowi.
Koncert punkrockowych legend otworzy LENIWIEC – grupa muzyczna z Jeleniej Góry grająca muzykę punk, rock, reggae, ska, folk.
.
.
26.08.22 godz. 17.00 Centrum Historii Zajezdnia . ul. Grabiszyńska 184, Wrocław
wROCK for Freedom – Punks not dead!
THE EXPLOITED
DEZERTER
KSU
LENIWIEC
bilety: 88 zł – I pula
miejsca siedzące: 120 zł – I pula
Bilety dostępne w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/www.eventim.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.plwww.ticketmaster.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl