Tarja Turunen kolejną gwiazdą wrocławskiego festiwalu 3-Majówka!

przez | 4 lutego, 2019

TARJA TURUNEN będzie jedną z gwiazd festiwalu 3-Majówka 2019 we Wrocławiu.

Była wokalistka grupy Nightwish jest jedną z najbardziej znanych artystek w świecie metalu i rocka symfonicznego. Słynie ze scenicznej charyzmy i fantastycznych możliwości wokalnych – dysponuje sopranem obejmującym trzy oktawy.

Tarja wystąpi 3 maja na Pergoli w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia.

Bilety jednodniowe oraz karnety na festiwal 3-Majówka 2019 można nabywać w stałych punktach sprzedaży.

Tarja Turunen swoją edukację muzyczną zaczęła w wieku 6 lat i przerwała ją tymczasowo dopiero w momencie rozpoczęcia kariery z Nightwish, po drodze zaliczając dwie szkoły muzyczne i studia na Sibellius Academy w Kuopio. Unikatowy styl założonego w 1996 roku zespołu opierał się na połączeniu power metalu, rocka symfonicznego i niemal operowego śpiewu Tarji. To właśnie z Turunen grupa nagrała swoje najbardziej znane albumy i zdobyła międzynarodową sławę. Ukoronowaniem jej kariery w zespole był wydany w 2004 roku album „Once” na którym znalazł się największy przebój Nightwish „Wish I Had an Angel”. Płyta sprzedała się w ponaddwumilionowym nakładzie. 

Dwa lata później Tarja odeszła z grupy i rozpoczęła karierę solową. Wydana w 2007 roku debiutancka płyta „My Winter Storm” odniosła sukces w Europie, wielokrotnie pokrywając się złotem i platyną. Trzy lata później ukazał się album „What Lies Beneath”, pierwszy skomponowany w całości przez wokalistkę. Dobre recenzje zebrała trzecia, zróżnicowana brzmieniowo płyta „Colours in the Dark” z 2013 roku. W tym samym roku Finka nagrała z Within Temptation pamiętny utwór „Paradise (What About Us?)”. Dwa lata później Tarja wydała swoją pierwszą płytę z muzyką poważną „Ave Maria – En Plein Air”, zawierającą 12 wersji klasycznej pieśni „Ave Maria”. W 2016 roku wyszła ostatnia jak dotąd płyta „Shadow Self”. 

Umiejętności wokalne Tarji pozwalają jej na całkowicie swobodne eksperymentowanie, o czym najlepiej świadczą nagrywane przez nią covery (śpiewała m.in. utwory Muse, Petera Gabriela, Paula McCartney’a, temat „Goldfinger” z filmu z Jamesem Bondem, arie operowe i utwory Jana Sebastiana Bacha). Nieustannie koncertuje, wpadając od czasu do czasu do Polski, gdzie ma rzesze wiernych fanów. I na tych fanów jak najbardziej zasługuje, dając zawsze profesjonalne i widowiskowe show.

Festiwal 3-Majówka otwiera sezon plenerowych muzycznych imprez w Polsce. W długi majowy weekend do stolicy Dolnego Śląska rokrocznie przyjeżdża czołówka polskich i zagranicznych wykonawców reprezentujących różne style muzyczne. Od 1 do 3 maja we Wrocławiu zagrają Slade, Kult, Ørganek, Łąki Łan, Pidżama Porno, Nocny Kochanek, Decapitated, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Happysad, Ira, O.S.T.R., Mela Koteluk, Mery Spolsky, Pablopavo i Ludziki, The Dumplings, projekt Albo Inaczej i wielu innych…
Ogłoszenia kolejnych wykonawców już wkrótce.
Warto zaplanować majowy weekend właśnie we Wrocławiu!