Gitarowy Rekord Świata

GITAROWY REKORD ŚWIATA!

GITAROWY REKORD ŚWIATA 2022 – Zagraj z nami!
Do ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata potrzebujemy 7423 gitar i Ciebie – dołącz do wydarzenia, zaproś znajomych: )
.
Długi majowy weekend warto zaplanować już dziś na wizytę we Wrocławiu – Mieście Gitary 🎸
1 maja 2022 spotykamy się na wrocławskim Rynku i zagramy wspólnie już po raz 20!
Z okazji okrągłego jubileuszu szykuje się wiele nowych gitarowych atrakcji i warto być z nami już o samego początku imprezy.
.
Rejestrację uczestników zaczynamy od godz. 10.00 w punktach rejestracji w Rynku. Wszystkie formalności rejestracyjne załatwimy na miejscu – nie jest potrzebne wcześniejsze zgłoszenie. Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Świata jest BEZPŁATNY!
Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na ręką oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2022. Można będzie też nabyć koszulki i inne gadżety festiwalowe orz ulgowe bilety na koncerty gwiazd.
.
Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata Online, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.
Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem. Dla najmłodszych gitarzystów przygotowana zostanie Strefa Gitarowych Krasnoludków.
Koncerty zaproszonych gości oraz wspólne granie zaczynamy o godz. 10. Grać będziemy na kilku scenach i każdy miłośnik gitary znajdzie coś interesującego dla siebie. Wkrótce informować będziemy o szczegółach programu
.
Instruktaż do nauki utworów, które zagramy razem 1 maja znajdziesz na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka
.
Najlepiej nauczyć się wszystkich utworów, ale najważniejsze jest wspólne zagranie „Hey Joe” – ten utwór jest liczony do Gitarowego Rekordu Świata.
Rejestracja uczestników kończy się definitywnie ok. godz. 15.45, potem odbywa się generalna próba wspólnego wykonania „Hey Joe”. Nie czekaj na ostatnią chwilę z rejestracją!
.
Punktualnie o godz. 16.00 przystępujemy do OFICJALNEJ PRÓBY ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU ŚWIATA A.D. 2022!
.
Ok. godz.16.15 zostanie ogłoszony oficjalny tegoroczny wynik, zagramy wspólny bis i zakończy się impreza na Rynku.
O godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Gwiazd w ramach festiwalu 3-MAJÓWKA 2022, towarzyszącemu tegorocznemu Rekordowi.
.
W kompleksie Hali Stulecia oraz Pergoli przy ul. Wystawowej 1 wystąpi DIRE STRAITS LEGACY – zespół, który tworzą muzycy oryginalnego składu zespołu Dire Straits oraz polskie gwiazdy DŻEM, LUXTORPEDA i NOCNY KOCHANEK.
Swój udział w festiwalu w dniach 2 i 3 maja potwierdzili również: EPICA – holenderska gwiazda symfonicznego metalu, KORPIKLAANI – folk-metalowa grupa z Finlandii, MORCHEEBA – legenda trip hopu z Londynu oraz polskie gwiazdy: KULT, PIDŻAMA PORNO, ØRGANEK, ARTUR ROJEK, DARIA ZAWIAŁOW, NOSOWSKA, MERY SPOLSKY oraz BRODKA.
.
Dla gitarzystów bijących rekord przygotowane będą bilety na koncerty w ulgowych cenach.
Ulgowe bilety będą do nabycia wyłącznie podczas rejestracji uczestników i będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Świata 2022 – nie można odstąpić ich innym osobom.
.
Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata, a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska. Tramwaje będą odjeżdżać z przystanku przy przejściu podziemnym na ul. Świdnickiej co 5 minut od godz 16.30. Dla gitarzystów przejazd jest darmowy.
.
Gitary i wzmacniacze można będzie zostawić w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia.
Na gitarzystów spoza Wrocławia czeka Festiwalowe Pole Namiotowe przy ul. Wróblewskiego 9, około 400 metrów od Hali Stulecia i Pergoli. e-mail: biuro.ipark@wp.pl
.
Gitarzystów zapraszamy do zrobienia pamiątkowych zdjęć z Wrocławia – umieszczajcie je w sieci z hashtagiem #gitarowyrekord
Prosimy również o zrobienie swoich zdjęć z gitarą zapraszających do bicia Gitarowego Rekordu i umieszczenie ich w sieci z hashtagami: #gitarowyrekord oraz #zagram1maja
.
Podczas gitarowej imprezy na Rynku będziemy łączyć się online z ośrodkami partnerskimi za granicą, gdzie odbywać się będą imprezy wspierające Gitarowy Rekord Świata 2022. Cały czas na naszej stronie prowadzona będzie transmisja internetowa – przekaż znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali gitarowe święto we Wrocławiu.
Gdybyście o czymś zapomnieli, nie przejmujcie się – we wszystkim pomogą nasi wolontariusze!
Do zobaczenia 1 maja 2022 we Wrocławiu – Mieście Gitary!

http://https://spacer.grafoto.pl/grs2020/

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2022, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim.


Razem damy radę!
BO JAK NIE MY, TO KTO?

Program oraz szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji imprezy podawać będziemy na bieżąco – sprawdzajcie najnowsze posty na wydarzeniu i oficjalną stronę Rekordu.

UDZIAŁ W BICIU GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA JEST BEZPŁATNY!

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA STRONIE: WWW.HEYJOE.PL